Symulator pojazdu kolejowego

Symulator EN57-606

na deszczowe dni…

Poczuj się jak prawdziwy maszynista pociągu pasażerskiego prowadzonego na klasycznej jednostce EN57!

W Białymstoku Stowarzyszenie "Kolejowe Podlasie" udostępnia własnej budowy symulator, wyposażony w oryginalne części: aktywny pulpit maszynisty wraz z monitorem oraz pracujące szafy elektryczne niskiego i wysokiego napięcia. Zachowane zostały wszystkie uzależnienia. Dzięki temu można nie tylko cieszyć się jazdą, ale również zobaczyć w jaki sposób pracuje duża część elektryki pojazdu.

Symulator wyposażony jest również w stanowisko instruktorskie, z którego możemy zmieniać sygnały na semaforach, położenie rozjazdów, symulować awarie pojazdu oraz powodować inne nietypowe sytuacje ruchowe. Instruktor może także stać się dyżurnym ruchu i prowadzić z "maszynistą" prawdziwą łączność radiową.

Pod kątem zaawansowania technicznego jest to najbardziej rozwinięty hobbystyczny symulator kolejowy w Polsce!

Przejazdy oferujemy w dwóch wariantach:

dla drezyniarzy (wariant podstawowy) – polecany dla wszystkich, także zupełnie "początkujących". Jak się okazuje, po krótkim instruktażu każdy jest w stanie poprowadzić pociąg! Siadamy za pulpitem, kierownik pociągu daje sygnał do odjazdu, i ruszamy przed siebie! To prawie tak proste jak jazda drezyną! Dopóki wszystko działa…

dla kolejarzy i "kolejarzy" (wariant zaawansowany) – przejazd wraz z nietypowymi sytuacjami ruchowymi oraz awariami – "praktyczne" sprawdzenie swojej wiedzy z ruchu i sygnalizacji kolejowej, a także obsługi pojazdu w razie wystąpienia usterek. Polecamy dla osób mających pojęcie o przepisach i procedurach kolejowych (możliwość umówienia szczegółów scenariusza – możemy np. bardziej skupić się na procedurach ruchowych, komunikacji z dyspozytorem etc, albo bardziej na technicznej obsłudze pojazdu).

Ten wariant pozwala też zobaczyć osobom nie związanym z koleją, jak odpowiedzialna, skomplikowana i wymagająca jest prawdziwa praca maszynisty, a także jak łatwo złapać opóźnienie :) – dostępne też dla początkujących, którzy po przejeździe w wariancie podstawowym czują się już na siłach poprowadzić prawdziwy pociąg, bo to takie proste :-)

Przejazd symulatorem odbywa się na zasadzie darowizny na rzecz Stowarzyszenia "Kolejowe Podlasie" w wysokości: odpowiednio 80 zł/godzina (wariant podstawowy) i 100 zł/godzina (wariant zaawansowany).

Przejazdy odbywają się po wcześniejszym umówieniu.

Symulator mieści się w Białymstoku, na "Ekspozycji Kolejowej" Stowarzyszenia Sympatyków Kolejnictwa "Kolejowe Podlasie" przy ulicy Kolejowej 26A, nieopodal głównego dworca kolejowego.

Zapraszamy do kontaktu! tel. 509 625 418

FACEBOOK 


do góry